Rozleťse Wiki v2023

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu4

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:prvni_kroky

První kroky pro nové členy

 1. Ideálně si nechte osobně nebo přes internet od existujícího člena, co je broker vše ukázat a vysvětlit
 2. Dostanete přihlašovací údaje do Cyclosu, přihlaste se do něj viz Návod na Cyclos
  1. Po prvním přihlášení si změňte vygenerované heslo přes menu Osobní → Změnit heslo.
  2. Vyplňte si základní profil v Cyclosu.
  3. Dokud nebudou všichni na Discordu, vyplňte nějaké věci co nabízíte a poptáváte i v Cyclosu.
 3. Dostanete pozvánku (QR kód či adresu) na Discord, novou komunikační platformu co má umožnit flexibilnější komunikaci mezi členy nabídek a poptávek i v „terénu“ z mobilu. Návod na Discord. Pokud Discord nepoužíváte, musíte si tam ještě vytvořit účet, jelikož jde o mezinárodní platformu se stovkami milionů uživatelů, bude to chtít ověřit SMSkou telefonní číslo a opsat CAPTCHA kódy jako ochranu před zneužíváním systému registrací botů apod. Nová registrace může pár minut zabrat.
  1. Představte se na Discordu ostatním do kanálu „#predstaveni-clenu“!
  2. Napište co nabízíte a poptáváte do kanálů #nabidky a #poptavky - pokud možno i pokud už jste to udělali na Cyclosu, ať se to dostane ke všem
  3. Pokud chcete, nainstalujte si i do chytrého telefonu mobilní aplikaci Discord (je v App Storu na iPhonu a Obchodu Play na Androidu). Budete moct kdykoli vyfotit co nabízíte a hned to poslat všem ostatním, nebo rychle reagovat na nabídku někoho, kdo je zrovna poblíž.
 4. Sledujte týdeníky a pozvánky na osobní setkání výměn členů a zúčastněte se těchto setkání, abyste se seznámili osobně s dalšími členy. Nezapomeňte věci co nabízíte na setkání donést a tam hned uskutečnit několik výměn!
 5. Zaplaťte na aktuální rok členský příspěvek: 50 Kč na účet 2300348032/2010, specifický symbol 1, zpráva pro příjemce dle aktuálního roku a vašeho jména ve tvaru „RP2022 Prijmeni Jmeno“, variabilní symbol vaše ID v Cyclosu (je vidět na titulní stránce Cyclosu po přihlášení)
clenove/prvni_kroky.txt · Poslední úprava: 2023/05/25 14:01 autor: 127.0.0.1