Rozleťse Wiki

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:pokladnik

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
clenove:pokladnik [2013/11/26 14:59]
petak
clenove:pokladnik [2017/03/17 18:20] (aktuální)
brozkeff
Řádek 2: Řádek 2:
  
   * má přístup k transparentnímu účtu ve Fio 2300348032/​2010 [[https://​www.fio.cz/​scgi-bin/​hermes/​dz-transparent.cgi?​ID_ucet=2300348032]]   * má přístup k transparentnímu účtu ve Fio 2300348032/​2010 [[https://​www.fio.cz/​scgi-bin/​hermes/​dz-transparent.cgi?​ID_ucet=2300348032]]
-  * na pokyny ​jádra ​provádí platby jak v brcích tak v korunách +  ​* má přístup k administrátorskému účtu účtů, aby mohl provádět platby a posílat faktury ze [[clenove:​systemovy_ucet|systémového účtu]] skupiny 
-  * vybírá roční ​poplatek  ​ +  ​* na pokyny ​[[clenove:​jadro|Jádra]] ​provádí platby jak v brcích tak v korunách 
-  * má přehled o výdajích a příjmech v daném roce v Kč, nemusí vést pokladnu, platby jsou dohledatelné na Fio účtu +  * vybírá roční ​[[clenove:​odmeny_poplatky|poplatky]] v korunách 
-  * má přehled o výdajích a příjmech v brkách v daném roce, všechny jsou evidované v Cyclosu+  * má přehled o výdajích a příjmech v daném roce v Kč, nemusí vést evidenci, platby jsou dohledatelné na Fio účtu 
 +  * má přehled o výdajích a příjmech v brkách v daném roce, všechny jsou evidované v [[http://​www.rozletse.cz/​cyclos|Cyclosu]]
  
 +=== Postup výběru poplatku Pokladníkem===
 + 
 +  - Začátkem roku dostane od [[clenove:​jadro|Jádra]] tabulku členů skupiny [[cyclos:​dokumentace#​skupiny_uzivatelu|Členové Brno]] a počty členů hostujících skupin.
 +  - Vyzve členy a zástupce [[clenove:​kontakty|skupin]],​ aby začaly za daný rok platit poplatek v korunách.
 +  - Členové mu poplatek mohou zaplatit v hotovosti na setkání, nebo poslat rovnou na náš Fio účet. V tom případě je potřeba u platby uvést do zprávy pro příjemce kdo platil a že se jedná roční poplatek (RP), např RP2013 Terezka Krásná.
 +  - Pokud členové zaplatí v hotovosti na setkání (či při jiné příležitosti) převede peníze na účet Pokladník sám. Opět uvede u platby, že se jedná o roční poplatek a za jakého člena.
 +  - Poplatky od hostujících skupin jsou placeny zpravidla rovnou na účet. Zase je potřeba platbu označit, kvůli identifikaci. Správcům účtů jednotlivých skupin rozeslal Martin M. instrukce, lidi odjinud by měli používat navíc SPECIFICKÉ symboly podle následujícího klíče:
 +    - 2 = Jesenicko
 +    - 3 = Valašsko (Růžďka)
 +    - 4 = Ostrava
 +    - 5 = Olomouc
 +    - 6 = Zlín (SMEČKA)
 +    - 7 = HoBáK
 +  - Na konci února, dodá Jádru seznam členů a skupin, kteří za daný rok zaplatili a kteří ne.
 +  - Na základě tohoto seznamu Jádro pořeší neplatiče (přes [[clenove:​broukr|Broukery]]),​ přesune "​neplatiče"​ do skupin [[cyclos:​dokumentace#​skupiny_uzivatelu|Dlužníků a Odpadlíků]].
 +  - K datu 1.4. systém automaticky strhne členům ve skupině Členové Brno roční poplatek v brcích a převede jej na [[clenove:​systemovy_ucet|systémový účet]].
  
 +=== Grafické schéma ===
 +
 +{{ :​clenove:​vyber_poplatku.jpg?​direct |}}
  
-=== Postup výběru poplatku === 
-  
-  -  Začátkem roku dostane od Jádra tabulku členů skupiny Členové Brno a počty členů hostujících skupin. 
-  -  Vyzve členy aby začaly za daný rok platit poplatek v korunách. 
-  -  Členové mu poplatek mohou zaplatit v hotovosti na setkání, nebo poslat rovnou na náš účet u FIO. V tom případě je potřeba u platby uvést do zprávy pro příjemce kdo platil a že se jedná roční poplatek (RP), např RP2013 Terezka Krásná. 
-  -  Pokud členové zaplatí v hotovosti na setkání (či při jiné příležitosti) převede peníze na účet Pokladník sám. Opět uvede u platby, že se jedná o roční poplatek a za jakého člena. 
-  -  Poplatky od hostujících skupin jsou placeny zpravidla rovnou na účet. Zase je potřeba platbu označit, kvůli identifikaci. 
-  -  K danému termínu, zpravidla konec února, dodá Jádru seznam členů a skupin, kteří za daný rok zaplatili a kteří ne. 
-  -  Pokladník je informován broukrem, že přidal nového člena (po třech měsících) aby pohlídal zaplacení poplatku, vyřízení s novým členem by měl udělat ale Broukr sám. 
-  -  Pokladník je informován broukrem, že přidal nového člena (po třech měsících) aby pohlídal zaplacení poplatku, vyřízení s novým členem by měl udělat ale Broukr sám. 
-  -  každý člen platí za daný rok poplatek jen jednou, takže když nový člen zaplatí poplatek v průběhu ledna nebo února tak pak už ten rok neplatí 
clenove/pokladnik.1385474344.txt.gz · Poslední úprava: 2013/11/26 14:59 autor: petak