Rozleťse Wiki

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:odmeny_poplatky

Toto je starší verze dokumentu!


Poplatky

Jádro stanoví na každý rok členské roční poplatky v korunách a brcích. Jejich výše se odvíjí od počtu členů a předpokládaných nákladů. Jedná se především o provoz serveru a domény (3600 ročně za VPS, cca 300 Kč za Wedos, cca 200 Kč za doménu). Poplatek v korunách platí i ostatní skupiny, se kterými se dělíme o Cyclos (Olomouc, Ostrava, Jeseník, Valašsko…). Výběr poplatků má na starost Pokladník. Člena, který nereaguje na výzvu Pokladníka a poplatek v daném termínu nezaplatí, předá Jádro k pořešení Broukrovi. Může nastat jedna z následujích možností:

  • Člen chce být dál naším členem. Zaplatí roční poplatky a dál zůstává našim členem.
  • Člen již nechce být dál naším členem a nemá vůči nám žádný závazek (0 brků na účtě). Jádro jej převede do Odpadlíků.
  • Člen již nechce být dál naším členem a má vůči nám závazek, který chce vyrovnat. Jádro jej převede do Dlužníků. To mu umožní vyrovnat závazek a přitom nemusí platit roční poplatky.
  • V ostatních případech (člena se nedaří kontaktovat, nekomunikuje, nemá zájem vyrovnat závazek) člena Jádro převede do Odpadlíků a jeho případný závazek převede na Systémový účet.

Jak platit poplatky

Pro členy brněnské skupiny RozLEŤSe

Poplatky se platí vždy až na výzvu Pokladníka případně Broukera. Nejdříve se platí poplatek v korunách. Nejlépe převodem na náš transparentní Fio účet 2300348032/2010 https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2300348032. Druhou možností je zaplatit jej osobně Pokladníkovi na lednovém nebo únorovém setkání, pokud tam Pokladník bude. Případně se můžete s Pokladníkem domluvit jinak. Při platbě na účet uveď prosím do poznámky že se jedná o roční poplatek, rok a kdo to posílá např: „RP2013 Tamara Fajna“. Poplatek v brcích se 1.4. automaticky strhává všem členům a převádí se na systémový účet.

Pro ostatní skupiny používající tuto instalaci Cyclosu

Zpravidla koncem roku nebo začátkem nového roku se vám ozve náš Pokladník s žádostí o zaplacení poplatku za vaše aktivní členy. Současně vám předá pokyny jakým způsobem a do kdy je potřeba poplatek zaplatit. Každopádně potřebujeme, aby jste platili za všechny členy najednou. Způsob jakým si poplatek mezi sebou vyberete je na vás. Zejména v případě, pokud by se neplatil poplatek jednou platbou, ale platbami několika, je nutné uvádět správný specifický symbol určený pro vaši skupinu, abychom podle něj mohli platby filtrovat.

Výše odměn a poplatků 2013

Roční poplatek pro člena je 50Kč a 50 brků.

Odměny pro skuipny:

Jádro 0 brků/rok
Brouker 50 brků/přidaného člena
Pokladník 100 brků/rok
Web 200 brků/rok
Cyclos 200 brků/rok
Administrtiva 500 brků/rok
clenove/odmeny_poplatky.1386899256.txt.gz · Poslední úprava: 2013/12/13 02:47 autor: brozkeff