LETS Brno Rozleťse Wiki

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe, Cyclosu4, Discordu ap.

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:odmeny_poplatky

Poplatky

Číslo účtu kam posílat poplatky: 2300348032/2010

Náhled na transparentní účet Rozleťse

Jádro stanoví dle doporučení členské schůze na každý rok členské roční poplatky v korunách a brcích. Poslední roky to ale bylo konstantních 50 Kč na účet Fio banky a 50 brků na systémový účet v Cyclosu. Výše poplatku v Kč se odvíjí od počtu členů a předpokládaných nákladů. Jedná se především o provoz serveru a domény (3600 ročně za VPS, cca 300 Kč za Wedos, cca 200 Kč za doménu). Poplatek v korunách platí i ostatní skupiny, se kterými se dělíme o Cyclos (Olomouc, Ostrava, Jeseník, Valašsko…). Výběr poplatků má na starost Pokladník. Člena, který nereaguje na výzvu Pokladníka a poplatek v daném termínu nezaplatí, předá Jádro k pořešení Broukrovi. Může nastat jedna z následujích možností:

  • Člen chce být dál naším členem. Zaplatí roční poplatky a dál zůstává našim členem.
  • Člen již nechce být dál naším členem a nemá vůči nám žádný závazek (0 brků na účtě). Účet v Cyclosu se zruší.
  • Člen již nechce být dál naším členem a má vůči nám závazek, který chce vyrovnat. Jádro jej převede do Dlužníků. To mu umožní vyrovnat závazek a přitom nemusí platit žádné roční poplatky.

Jak platit poplatky

Poplatky se platí na výzvu v týdeníku, připomíná je Pokladník případně Brouker. Nejdříve se platí poplatek v korunách ideálně do konce března daného roku. Nejlépe převodem na náš transparentní Fio účet:

  • číslo účtu: 2300348032/2010 Prohlížení výpisu z účtu.
  • Poznámka pro příjemce: ve tvaru „RP rok příjmení jméno“ „RP2022 Zato Tomáš“.

Druhou možností je zaplatit jej osobně Pokladníkovi na setkání, pokud tam Pokladník bude. Případně se můžete s Pokladníkem domluvit jinak. Poplatek v brcích se 1.4. automaticky strhává všem Členům a převádí se na systémový účet.

Výše odměn a poplatků

Roční poplatek pro člena je 50 Kč a 50 brků. Dobrovolně může člen přispět např. 100 korunami, štědrost netrestáme, pokud se nám tím jednou nashromáždí nějaké další prostředky, lze je využít např. pro rozvoj jiných LETS skupin nebo propagaci nebo právníka kdyby se něco muselo začít řešit s úřady ;)

Odměny:

Jádro
Brouker 50 brků/měs (od migrace na Cyclos 4 dočasně tyto platby pozastaveny)
Pokladník
Web dle domluvy na členské schůzi
Cyclos
Administrtiva
clenove/odmeny_poplatky.txt · Poslední úprava: 2024/02/29 01:32 autor: brozkeff