Uživatelské nástroje

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
clenove:discord [2022/05/26 15:06]
brozkeff [Jak Discord používat]
clenove:discord [2022/08/08 22:48] (aktuální)
brozkeff [Jak na diskusní platformu Discord]
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Jak na diskusní platformu Discord ====== ====== Jak na diskusní platformu Discord ======
  
-Od dubna 2022 testujeme nový komunikační kanál Discord.+<WRAP center round info 60%> 
 +Od dubna 2022 začínáme používat komunikační kanál Discord. 16.6.2022 se u Gaa v Křtinách rozhodlo, že jej budeme chtít nasadit jako hlavní způsob pro sdílení nabídek a poptávek, místo Cyclosu či Facebooku. Od konce roku 2022 by měl být po ukončení fungování dosavadního Cyclosu být jedinou platformou pro sdílení inzerátů (nabídek a poptávek). 
 +</WRAP>
  
-Pro přidání se do Discordu musíte dostat pozvánku se speciálním odkazem. Ten prosím nesdílejte veřejně, ať nám tam nevlezou nezvaní hosté, boti apod.+ 
 +Pro přidání se do Discordu musíte dostat pozvánku se speciálním odkazem (poslali jsme jej mailem z Cyclosu a budeme posílat znovu později)Tyto sdílecí odkazy prosím nesdílejte veřejně, ať nám tam nevlezou nezvaní hosté, boti apod.
  
 ===== Co je Discord ===== ===== Co je Discord =====
Řádek 24: Řádek 27:
  
 V levé části je seznam **"kanálů"** (angl. "channels") označených **křížkem (hashtagem) #**. Např **#nabidky**, **#poptavky**, **#diskuse-vsichni** apod. Kliknutím na daný kanál se otevře v pravé části **diskuse**, kde jsou vidět **příspěvky**, co tam už někdo napsal. Na příspěvek je možné přes tři tečky napravo příspěvku **odpovědět do vlákna**, reagovat smajlíkem či jiným emoji tak jako na Facebooku, nebo dolů napsat úplně **nový příspěvek**. V levé části je seznam **"kanálů"** (angl. "channels") označených **křížkem (hashtagem) #**. Např **#nabidky**, **#poptavky**, **#diskuse-vsichni** apod. Kliknutím na daný kanál se otevře v pravé části **diskuse**, kde jsou vidět **příspěvky**, co tam už někdo napsal. Na příspěvek je možné přes tři tečky napravo příspěvku **odpovědět do vlákna**, reagovat smajlíkem či jiným emoji tak jako na Facebooku, nebo dolů napsat úplně **nový příspěvek**.
 +
 +{{:clenove:discord-inzeraty.png?nolink|}}
  
 V příspěvku je možné pomocí znaku zavináče **@** označit konkrétního člověka, kterému chci poslat **upozornění na danou zprávu** např. pokud od něj chci konkrétní odpověď na nějakou otázku. V příspěvku je možné pomocí znaku zavináče **@** označit konkrétního člověka, kterému chci poslat **upozornění na danou zprávu** např. pokud od něj chci konkrétní odpověď na nějakou otázku.
Řádek 32: Řádek 37:
  
 Vlevo nahoře je možné se přepnout do režimu **soukromých zpráv** a psát soukromé zprávy ostatním členům, co nikdo jiný nevidí. Zprávy druhému hned přijdou do mobilní aplikace a lze si tak v reálném čase normálně psát tak jako SMSkama, na Messengeru apod. Vlevo nahoře je možné se přepnout do režimu **soukromých zpráv** a psát soukromé zprávy ostatním členům, co nikdo jiný nevidí. Zprávy druhému hned přijdou do mobilní aplikace a lze si tak v reálném čase normálně psát tak jako SMSkama, na Messengeru apod.
 +
 +==== Omezení Discordu ====
 +
 +Discord neumí zúčtovat transakce, posílat platby a držet stavy účtů členů. Proto pro tyto funkce zatím používáme Cyclos. Ten je výborný na evidenci účtů a posílání plateb, ale není moc dobrý na efektivní posílání nabídek a poptávek. Na přelomu roku 2022-2023 plánujeme současný Cyclos opustit a buď přejít na novější verzi Cyclos4, nebo na jinou platformu, pokud do té doby najdeme lepší řešení.