Uživatelské nástroje

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
clenove:discord [2022/05/26 15:03]
brozkeff [Proč Discord]
clenove:discord [2022/08/08 22:48] (aktuální)
brozkeff [Jak na diskusní platformu Discord]
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Jak na diskusní platformu Discord ====== ====== Jak na diskusní platformu Discord ======
  
-Od dubna 2022 testujeme nový komunikační kanál Discord.+<WRAP center round info 60%> 
 +Od dubna 2022 začínáme používat komunikační kanál Discord. 16.6.2022 se u Gaa v Křtinách rozhodlo, že jej budeme chtít nasadit jako hlavní způsob pro sdílení nabídek a poptávek, místo Cyclosu či Facebooku. Od konce roku 2022 by měl být po ukončení fungování dosavadního Cyclosu být jedinou platformou pro sdílení inzerátů (nabídek a poptávek). 
 +</WRAP>
  
-Pro přidání se do Discordu musíte dostat pozvánku se speciálním odkazem. Ten prosím nesdílejte veřejně, ať nám tam nevlezou nezvaní hosté, boti apod.+ 
 +Pro přidání se do Discordu musíte dostat pozvánku se speciálním odkazem (poslali jsme jej mailem z Cyclosu a budeme posílat znovu později)Tyto sdílecí odkazy prosím nesdílejte veřejně, ať nám tam nevlezou nezvaní hosté, boti apod.
  
 ===== Co je Discord ===== ===== Co je Discord =====
Řádek 23: Řádek 26:
 ===== Jak Discord používat ===== ===== Jak Discord používat =====
  
-V levé části je seznam "kanálů" označených křížkem (hashtagem) #. Např #nabidky, #poptavky, #diskuse-vsichni apod. Kliknutím na daný kanál se otevře v pravé části diskuse, kde jsou vidět příspěvky, co tam už někdo napsal. Na příspěvek je možné přes tři tečky napravo příspěvku odpovědět do vlákna, reagovat smajlíkem či jiným emoji, nebo dolů napsat úplně nový příspěvek.+V levé části je seznam **"kanálů"** (angl. "channels"označených **křížkem (hashtagem) #**. Např **#nabidky****#poptavky****#diskuse-vsichni** apod. Kliknutím na daný kanál se otevře v pravé části **diskuse**, kde jsou vidět **příspěvky**, co tam už někdo napsal. Na příspěvek je možné přes tři tečky napravo příspěvku **odpovědět do vlákna**, reagovat smajlíkem či jiným emoji tak jako na Facebooku, nebo dolů napsat úplně **nový příspěvek**. 
 + 
 +{{:clenove:discord-inzeraty.png?nolink|}} 
 + 
 +V příspěvku je možné pomocí znaku zavináče **@** označit konkrétního člověka, kterému chci poslat **upozornění na danou zprávu** např. pokud od něj chci konkrétní odpověď na nějakou otázku. 
 + 
 +V horní části levé lišty je **seznam plánovaných událostí** ať už fyzicky (setkání v Lužánkách apod.), tak i případně virtuálních meetingů online.
  
-V příspěvku je možné pomocí znaku zavináče @ označit konkrétního člověka, kterému chci poslat upozornění na danou zprávu např. pokud od j chci konkrétní odpověď na jakou otázku.+Ve spodní části je možné se připojit do hlasového kanálu **"virtualni-setkani-online"** a tam si rovnou s dalšími připojenými lidmi povídat, nebo si i zapnout video a účastnit se videohovoru. Kdyby nás snad ještě měly čekat jaké lockdowny nebo si kdo chtěl jen tak popovídat, tohle je pohodlná možnost.
  
-V horní části levé lišty je seznam plánovaných událostí ať už fyzicky (setkání v Lužánkách apod.)tak i ípadně virtuálních meetingů online.+Vlevo nahoře je možné se přepnout do režimu **soukromých zpráv** a psát soukromé zprávy ostatním členůmco nikdo jiný nevidí. Zprávy druhému hned ijdou do mobilní aplikace a lze si tak v reálném čase normálně psát tak jako SMSkama, na Messengeru apod.
  
-Ve spodní části je možné se připojit do hlasového kanálu "virtualni-setkani-online" a tam si rovnou s dalšími připojenými lidmi povídat, nebo si i zapnout video a účastnit se videohovoru.+==== Omezení Discordu ====
  
-Vlevo nahoře je možné se přepnout do režimu soukromých zpráv psát soukromé zprávy ostatním členůmco nikdo jiný nevidí.+Discord neumí zúčtovat transakce, posílat platby držet stavy účtů členů. Proto pro tyto funkce zatím používáme Cyclos. Ten je výborný na evidenci účtů a posílání platebale není moc dobrý na efektivní posílání nabídek a poptávek. Na přelomu roku 2022-2023 plánujeme současný Cyclos opustit a buď přejít na novější verzi Cyclos4, nebo na jinou platformu, pokud do té doby najdeme lepší řešení.