Rozleťse Wiki

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:cyclos

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
clenove:cyclos [2013/11/27 17:33]
petak vytvořeno
clenove:cyclos [2015/11/25 16:12] (aktuální)
brozkeff [Cyclos]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== ​Cyclos ​======+====== ​Admin Cyclosu ​======
  
   * zodpovídá za chod systému [[http://​www.rozletse.cz/​cyclos|Cyclos]]   * zodpovídá za chod systému [[http://​www.rozletse.cz/​cyclos|Cyclos]]
   * má k němu admin práva   * má k němu admin práva
   * upravuje jej podle požadavků [[clenove:​jadro|Jádra]]   * upravuje jej podle požadavků [[clenove:​jadro|Jádra]]
 +
 +===== Jiné skupiny v Cyclosu Rozleťse =====
 +
 +Je možné do Cyclosu přidat jiné LETS systémy aby se ani měna, ani inzeráty,​ani členi neviděli mezi nima. Je to asi 4 hodiny nastavování a pak nějaké ladění pokud tam jsou chybky, nastavit všechny vazby je hodně komplikované,​ ale jde to. Výhodou pak je, že jiná skupina nemusí spravovat svůj server, mít ajťáka atd. Možná ale je výhodnější,​ aby nová skupina rovnou použila Cyclos4Communities,​ co je hostovaný u vývojářů Cyclosu a pro neziskové projekty je zdarma. Má lepší UI, ale zase není kontrola nad daty.
 +
 +V případě zájmu jiných skupin se zapojit platí rámcově následující:​
 +Pokud má Martin (ajťák) čas, může skupinu vytvořit. Je možné jeho jednorázovou práci s nastavováním systému pro novou skupinu ocenit posláním příspěvku na transparentní účet Rozleťse s vhodnmou zprávou pro příjemce.
 +Pokud se blíží konec roku, tak do konce roku může skupina fungovat "​free",​ k novému roku by měla nahlásit počet aktivních členů a poslat na transparentní účet Rozleťse po 50 korunách na člena, jako podíl na provoz serveru. Stejnou částku platí i členové v Rozleťse. Dobrovolně je možné poslat i 100 Kč na člena. Správce cyclosu nebo pokladník určí Specifický symbol pro danou skupinu + co psát do zpráv pro příjemce. Je možné platit jednotlivě i za celou skupinu, ale preferované je zaplatit za celou skupinu. V průběhu roku se pro jednoduchost nově příchozí členové neřeší, další sčítání lidu je zase za rok.
 +Více info [[clenove:​odmeny_poplatky#​jak_platit_poplatky|tady]]
  
clenove/cyclos.1385569990.txt.gz · Poslední úprava: 2013/11/27 17:33 autor: petak