Rozleťse Wiki v2023

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu4

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:broukr:postup_prijimani_clena

Toto je starší verze dokumentu!


Postup přijímání nového člena

1. Přiřazení zájemce Broukrovi

Zájemce o členství ve skupině má několik možností jak o členství požádat. Může přes náš web vyplnit Registrační formulář a nebo napsat na náš email rozletse@gmail.com. Obojí dvojí by měla zachytit Administrativa (keya). Ta zjistí potřebné informace z odpovědní tabulky z registračního formuláře. Pokud jsou nedostatečné zájemce o ně přímo požádá. Zajímá ji hlavně, jestli zájemce už v naší skupině někho zná, Broukra nebo člena. Jak se o nás dozvěděl a od kud je. Na základě těchto informací přiřadí zájemce vhodnému Broukerovi, kterého osloví a pošle mu informace o zájemci. Pokud Broukr odmítne, nabídne zájemce ostatním Broukrům přes jejich skupinu rozletse-broker@googlegroups.com taktéž s informacemi o zájemci. Brouker, který si zájemce chce vzít na starost napíše zpět na rozletse-broker@googlegroups.com že si člena bere. Tím dá ostatním a Administrátorovi vědět, že zájemce je v jeho péči. Může se stát, že se o zájemce nehlásí žádný Brouker, potom Administrativa informuje Jádro, aby to vyřešilo.
Zájemce může taky oslovit přímo Broukra, pokud jej zná, nebo pokud zná některého našeho člena. Nebo Brouker osloví někoho přímo (kamaráda, kamaráda člena…). V tom případě se Administrativa vynechává a Brouker se o člena stará sám.

2. První schůzka

Brouker si se zájemcem sjedná osobní schůzku. Ze zkušeností bývá výhodné, pozvat více zájemců najednou. Šetří se tím čas Broukra a rozvíjí se diskuze. Doporučí, aby si zájemci před schůzkou pročetli náš web a případně i wiki. Na schůzce zájemce seznámí s:

 • filozofií LETs obecně
  1. Směna “v kruhu” – nemusím hledat někoho kdo poptává mou službu a přitom nabízí něco, co já potřebuji/chci.
  2. Začíná se s 0 na kontě, měna se vytvoří až tehdy, pokud dojde k transakci.
  3. Mínus není dluh, můj mínus = plus na účtě u někoho jiného, celé společenství v součtu je na 0.
  4. Plus texty na našem webu O LETS obecně - Proč LETS?, Srovnání systémů, Praktická ukázka, Krátce o cenách
 • naší skupinou (filozofie, struktura, reálné fungování, stetkávání, poplatky,…)
  1. alarm
  2. helr
  3. diekd

Graficky:

clenove/broukr/postup_prijimani_clena.1386593841.txt.gz · Poslední úprava: 2023/05/25 14:02 (upraveno mimo DokuWiki)