Rozleťse Wiki v2023

Návody, postupy a technická dokumentace k RozLETSe a Cyclosu4

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


clenove:broukr:postup_prijimani_clena

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Poslední revizeObě strany příští revize
clenove:broukr:postup_prijimani_clena [2013/12/09 13:57] petakclenove:broukr:postup_prijimani_clena [2013/12/09 17:00] – [3. Druhá schůzka] petak
Řádek 1: Řádek 1:
 ===== Postup přijímání nového člena ===== ===== Postup přijímání nového člena =====
  
 +==== Úvodem ====
  
 +Naším cílem není mít co nejvíc členů, ale mít fungující skupinu. Abychom zjistili, že nový člen bude pro skupinu přínosem a opačně, že i skupina bude mít zájemci co nabídnout, musí každý nováček projít přijímacím procesem. Od toho tu máme tzv. [[clenove:broukr|Broukry]]. Ti mají za úkol na dvou schůzkách zjistit, jestli jsou zájemcova očekávání reálná a v souladu s naší filozofií. Na druhou stranu jsme otevřeni každému, kdo má opravdu zájem být našim členem. Důležíté je, aby zájemce věděl co to znamená "být naším členem". Aby později nevznikly problémy díky nenaplněným očekáváním. Víme, že jen těžko může Brouker na první schůzce poznat, že zájemce bude zodpovědný, bude se snažit vyrovnat závazek vůči skupině a bude s ostatními členy slušně komunikovat a podobně. Může ale z motivace odhadnout, jestli bude pro zájemce členství přínostné. Pokud ano, bude zřejmě v jeho zájmu se takto chovat. V přijímacím procesu by měl Brouker zájemce spíš odrazovat, než jej lákat. Systém není ideální a je potřeba o tom zájemce informovat, aby později kvůli nepohodlí, co přináší na nás nezanevřel. Na druhou stranu členům nabízíme aktivně se podílet na chodu skupiny a jejího utváření, třeba členstvím v tzv. [[clenove:jadro|Jádře]], pořádáním zajímavých akcí pro ostatní členy či pouhou diskuzí na setkáních.
 ==== 1. Přiřazení zájemce Broukrovi ==== ==== 1. Přiřazení zájemce Broukrovi ====
  
Řádek 18: Řádek 20:
       - Plus texty na našem webu [[http://www.rozletse.cz/index.php/o-lets-obecne|O LETS obecně]] - Proč LETS?, Srovnání systémů, Praktická ukázka, Krátce o cenách       - Plus texty na našem webu [[http://www.rozletse.cz/index.php/o-lets-obecne|O LETS obecně]] - Proč LETS?, Srovnání systémů, Praktická ukázka, Krátce o cenách
  
-  * naší skupinou (filozofiestrukturareálné fungovánístetkávánípoplatky,...) +  * naší skupinou 
-    - alarm +    - Cíle - nesnažíme se nahradit stávající systém státních penězjen jej doplňujeme. Nabízíme alternativu pro lidikteří své talentynadánídary těžko mohou nabídnout za peníze. Tomu, kdo peníze nechce používat (nevěří jim, nevěří státu, bojí se jich, bojují proti nim,...). Tomu, kdo je nemůže používat. Ale přesto mají tito lidé ostatním co nabídnout. 
-    - helr +    - Struktura - členové, Broukři, Jádro, Pokladník, Administrativa, Webáci, Cyclosáci dále Aktivní členové, Odpadlíci, Dlužníci 
-    - diekd+    - Reálné fungování - co může očekávat, kolik máme členů, co se nabízí a za kolik, vývoj skupiny 
 +    - Setkávání - pravidelné členské, mimořádné organizační, setkávání Jádra - zápisy, pořádání... 
 +    - Poplatky - viz. [[clenove:odmeny_poplatky|Poplatky]] 
 +    - Dále info z našeho webu [[http://www.rozletse.cz/index.php/o-nas|O nás]]
  
 +Pokud se tímto Broukrovi zájemce nepodaří "odradit :-)", rovnou ho v [[http://www.rozletse.cz/cyclos|Cyclosu]] zavede pod sebe jako člena a seznámí ho s Cyclosem.
  
 +  * Zadání inzerátu - společně zadají nějaké poptávky a nabídky člena
 +  * Posílání faktury - vzájemně si pošlou 1 brk a provedou zpětnou vazbu (hodnocení)
 +  * Vyhledávání - jak v Cyclosu vyhledávat pomocí klíčových slov, kategorií a poslední inzeráty
 +  * Jak oceňovat - poradí, jak zvolit cenu za své služby, výrobky a jak pozná, že nabízená cena ostatních je přiměřená.
  
 +Domluví si další schůzku za 3 měsíce. Po tu dobu na něj bude Brouker dohlížet, aktivně mu radit a doporučovat. Kontrolovat jeho inzeráty a pohyb na jeho účtu a bude s ním řešit všechny problémy.
  
 +==== 3. Druhá schůzka ====
  
- +Po třech měsíchích [[clenove:broukr|Brouker]] kontaktuje člena a domluví si schůzku (třeba na členském setkání). Tam spolu proberou problémy a připomínky a zdali chce dál zůstat našim členem. Pokud člen zjistí, že už nechce, je potřeba aby před odchodem vyrovnal svůj závazek vůči skpině (pokud nějaký má). Pokud je v plusu tak by měl něco od členů skupiny nakoupit, naopak, pokud je v záporu tak jej vyrovnat. Po schůzce Brouker tedy informuje Jádro jak přijímací proces dopadl. Pokud člen odchází a má vyrovnaný závazek Jádro jej převede do [[cyclos:dokumentace#skupiny_uzivatelu|Odpadlíků]], pokud nemá vyrovnaný závazek přesunou ho do  [[cyclos:dokumentace#skupiny_uzivatelu|Dlužníků]]. Broukrovi náleží odměna 50 brků. Jádro dá pokyn [[clenove:pokladnik|Pokladníkovi]] k převodu brků ze [[clenove:systemovy_ucet|systémového účtu]]. V případě, že nový člen jde do Dlužníků, náleží Broukrovi odměna pouze v případě, že člen svůj závazek vyrovná do jednoho roku. 
- +==== 4. Grafické schéma ==== 
- + 
- +
- +
- +
- +
- +
-Graficky: +
 {{ :clenove:broukr:prijem_clenanew.jpg?direct |}} {{ :clenove:broukr:prijem_clenanew.jpg?direct |}}
  
  
clenove/broukr/postup_prijimani_clena.txt · Poslední úprava: 2023/05/25 14:01 autor: 127.0.0.1