====== Zápis ze schůzky jádra a brokerů 21.1.2015 ======
**místo:** chajovna od 17 h
**Zápis:** brozkeff
Body jednání:
===== odměny za činnost pro rozleť se za 2014 =====
* loni se ze systémového účtu nic neodvedlo, přibylo cca 1500, stav je dnes asi 3000 brk
* dřív se vyplácelo pisatelům týdeníků, správci webu, serveru atd., viz wiki
* návrh ať si zúčastnění sami navrhnou svoji odměnu, půlka ze stavu účtu by mohla zůstat jako fond pojištění závazků za odcházející nesolidní členy v mínusu
- brozkeff si navrhuje 500 brk
- peta k 50
- terka 400
- keya 300
*dále byl návrh, aby aktivním brokerům se v 2015 nestrhávalo 50 brk jako běžným členům. před tím tedy dojde k přesunu těch co dále nechtějí být brokery do normáolních členů a předání členů jiným brokerům, kdo a komu viz další bod.
brozkeff - napsat brokerům kdo chce odpustit poplatek za svou činnost at si napíše.
nastavit platbu brk na duben jen pro skupinu Členové brno
===== výše poplatků v Kč za server ap. a v brcích pro stávající členy =====
* na účtu Fio je teď dost, necháme 50 kč pro všechny, rezerva se tak dál navýší
* platba do konce března dle instrukcí, které peta k pošle gaovi, který to pošle hromadným mailem, peta k pošle instrukce se spšcif.symboly i správcům účtů ostatních LETS skupin, které běží na našem serveru a cyclosu
* v dubnu se těm co nezaplatili na fio tohle připomene a domluví jestli chtějí skončit a jak srovnat nenulový stav účtu, pokud to nejde jinak vyzvat u mínusů k zodpovědnosti a dorovnání aspoň finančně na fio s tím že brky půjdou ze sys. účtu, odepsat bez náhrady jen jako poslední možnost
===== terka - návrh na reformu fungování brokerů =====
* rotace práce - psaní týdeníků a koordinace setkání cca 2 měsíce v roce pro brokera, pak předání štafety Update 11/2015: [[clenove:rozesilani-tydeniku|štafeta rozesílání týdeníků je tady]] --- //[[martin.malec@email.cz|Martin Malec]] 2015/11/25 16:38//
* setkání organizovat koncem měsíce ideálně poslední týden v měsíci, u D67 psát z ofic. mailu, brokeři dostanou na email za tímto účelem login, obecně maily ale bude vyřizovat jeden člověk z nového jádra (Terka, zastoupení brozkeff)
* schůze jádra a beokerů jednou za kvartál, motivace k práci, analýza problémových členů, domluva předání štafety na týdeníky a organizace setkání
==== vyjádření jednotlivých brokerů k jejich dalšímu působení ====
- silvie zůstává brokerem, ale nebude dělat setkání etc, nebude přijímat nové lidi
- patka vše ok: noví zájemci, týdeník, setkání .. od března do dubna
- eva vše ok: noví zájemci, týdeník, setkání .. předběžně od května do června
- brozkeff vše ok: noví zájemci, týdeník, setkání .. pokud to půjde přes červenec a srpen, dohoda v dubnu
- gao vše ok, navíc převezme lidi od viktora, agnes a od petra blažka, setkání a týdeníky. převod členů na nového brokera zařídí terka v cyclosu
- keya přijímat nové lidi ano, ale setkání ne, dále bude spravovat tabulku google sheets doplňovanou novými zájemci z webového formuláře na webu a oslovovat je, týdeníky pokud tak možná listopad prosinec
- terka vše ok
- agnes končí jako broker
- hana.rej nevíme, terka se zeptá
- viktor končí
- peta k končí jako broker, zůstává jen pokladníkem
- jirka havíř končí jako broker
==== organizátoři nejbližších setkání ====
* únor gao
* březen patka
*dál se domluví v dubnu
===== návrh brozkeffa na radikální změnu poplatků na % z transakce ====
* nejake % pro brokery, nejake % do fondu poj.zav.,
* spoluzodp brokeru za zavazky clenu...
* predstavit pisemne do tydeniku k prostudovani lidem, hlasovani na nejake schuzi pozdeji
===== jádro 2015 =====
- terka se nominuje na pokračování
- brozkeff se hlásí nově
- gao se nabízí dočasně
- hana.rej de facto končí
přenastavit google groups mailing listy jadro a broker na nové maily - terka
===== problém zastaralých inzerátů např. masáží =====
*návrh: deaktivovat trvalé inzeráty aby to vyřešilo neaktuální, po 3-6 měs. max. si člověk co bude chtít nabízet nebo poptávat dál musí inzerát v cyclosu reaktivovat nebo to nechat být
===== problémoví členové a kdo s nimi bude jednat =====
- bedrunka - brozkeff
- milanek - brozkeff
- bianco - eva
- moksha - jen změnit brokera na brozkeff
- petra - gao
- lenka - vivka
- shb23 - vivka
- doslunce - vivka
- preman - vivka
- jirivainer - gao
- zpievanka - eva
- lenulka - patka (už se řeší)
- pusisinka - patka
* nabidka dluznikum zvyraznit jejich inzeraty v tydeniku
* brokeri se s problemovymi lidimi do pulky brezna domluvi
===== rozeslání reportů za 2014 =====
* brozkeff udělá přes vlookup join dvou tabulek Seznamy clenu a Reporty o clenech, seradi to a posle brokerum
===== akce škatule hejbejte se =====
* ukol na duben - přesunout členy do odpadlíků, dlužníků atd, před stržením poplatku
* hledá se dobrovolník na tuhle práci, loni to terku stálo hodně času
===== doplnění medailonků nových členů a jejich rozeslání =====
* rozeslat brokerum vyzvu at nove cleny donuti k doplneni medailonku a ty se poslou do broker mailing listu a broker zodpovedny za psani tydeniku to kontroluje
===== návrh snížit výchozí spodní limit účtu pro nové členy =====
* noví členové -1000, broker má úkol vysvětlit důvod, upozornit, že jde o tzv , "měkký" limit, který se dá po dohodě zvýšit. Broker má už teď pravomoc svým členům limit individuálně měnit.
* stávajícím členům, které třeba zdědil po někom, a u nichž má pochybnosti o jejich schopnosti vracet komunitě své závazky, maji oprávnění limit snížit i teď, aby semohli jít dále neokontrolovaně do záporného stavu účtu.
*bnavýšení do 10000 na zdravém usudku brokera, víc napíše předem všem brokerům a jádru, vhodné konzultovat to už od cca 5000, vždy je potřeba přistupovat individuálně
* stávající členové zatím zůstanou na stávajícíchvelkorysých limitech -10000.
===== miscelanea TO DO =====
* terka zruší přeposílání mailů na silvii
* brozkeff heslo do mailu pro brokery do interní wiki
===== Termín dalšího setkání brokerů a jádra =====
20.4.2015 17h, místo se určí později